Projekt pod názvem Vlasy pomáhají vznikl s čistou myšlenkou pomoci potřebným. Jak je již z názvu patrné, jde o pomoc, kde hrají hlavní roli vlasy.  Ne každý, kdo má chuť pomáhat, má možnost věnovat finanční prostředky. Jde to i jinak, u nás jsou cenné vlasy, které pomohou v uzdravování pacientů. Cílem je nashromáždit darované vlasy, ze kterých se vyrobí pacientům paruky na míru.

Výstřižek

Ve velké většině se jedná o pacienty s onkologickým onemocněním, kteří podstoupili chemoterapii.

Ztráta vlasů trápí převážně ženy, které svou kštici vnímají jako nedílnou součástí sebe sama. Když se člověk setká s nemocí, kde vlivem léčby přichází o vlasy, ztrácí tím i kousek sebe. Při pohledu do zrcadla smutně odvrací tvář, nechce sebe vidět jako zlomenou a nemocnou osobu bez vlasů. Ten, kdo si neprojde touto zkušeností, nikdy nemůže pochopit, jaké pocity to jsou.

Při léčbě má ovšem psychika pacienta velký vliv na průběh procesu uzdravování a rekonvalescence. Darováním paruky chceme alespoň trochu psychický stav pacientů vylepšit.

Náš projekt je unikátní mimo jiné v tom, že plánujeme a realizujeme akce v obchodních centrech, kde informujeme, bavíme a pomáháme zároveň. V rámci eventu, kde se mohou návštěvníci nechat ostříhat v našem mobilním kadeřnickém studiu a darovat své vlasy, uslyšíte zpívat Olgu Lounovou, nebo si můžete s dětmi vyrobit vlasatou loutku.

P1080029

Kde nás můžete potkat? Akce Vlasy pomáhají:

28.4. 2018 OC AVION SHOPPING PARK OSTRAVA

19.5.2018 CENTRUM OLYMPIA OLOMOUC

Nadační fond GRÁCIE:

Projekt není jen krátkodobou záležitostí, naopak, chceme pomáhat dlouhodobě. Vznikl nadační fond, který bude poskytovat několik služeb pro pacienty, a to zcela zdarma. Zakladatelkami jsou čtyři dámy, každá z jiné pracovní sféry. Spojily síly a jako čtyři Grácie se vrhají do ušlechtilé charitativní činnosti. Jednou ze zakladatelek je zpěvačka Olga Lounová, která je patronkou projektu Vlasy pomáhají.

Zde jsou služby, které poskytuje nadační fond GRÁCIE zcela zdarma:Paruky Afroditi

  • Poradenství nemocným ženám, které se chystají na chemoterapii
  • Střih a výroba příčesku z vlastních vlasů
  • Kurzy vázání šátků
  • Kurzy líčení obočí
  • Zapůjčení paruky zdarma

Chceme být jiní a odlišit se od ostatních prodejen zdravotních pomůcek, či šátků. Naše služby jsou zdarma, nespolupracujeme ani s žádnou zdravotní pojišťovnou. Neprodáváme šátky, ale učíme pacienty, jak s obyčejným šátkem vypadat o mnoho lépe. Vynalezly jsme pár převratných patentů, které kombinují výhody paruky i šátku a jsou pohodlné a dostupné.

A to jsme my, ženy, které se spojily a založily nadační fond GRÁCIE:

Olga Lounová – Tvář nadačního fondu

(zpěvačka, herečka, moderátorka a závodnice rallye)

Ivana HanyšováVlasové poradenství a kurzy

(specialistka ve vlásenkářství, majitelka kadeřnického a vlásenkářského studia AFRODITI v Praze)

Eva RůžičkováPR marketing, realizace akcí

(jednatelka produkční a umělecké agentury Dagest s.r.o., která se zabývá návrhy a realizací eventů, promo či jiných akcí)

Hledáme partnerská kadeřnická studia, která se chtějí k našemu projektu připojit. Cílem je nabídnout potenciálním dárcům kadeřnické služby zdarma výměnou za ustřižené vlasy, které budou vhodné k výrobě paruky. Více informací včetně kontaktů naleznete na www.nfgracie.cz